Destek Olunuz

İman hakikatlerini ve Kur’an’ın düsturlarını muhtaç gönüllere ulaştırmak ve bu konuda gayret göstermek her müminin vazifesidir. Sadece şahsi hayatında bu hakikatleri yaşayıp, bunları diğer insanlara ulaştırma gayretinden yoksun olmak ise; asla kâmil bir imanın neticesi olamaz. Rabbimiz olan Allah-u Teâlâ, bu hakikate şöyle işaret buyurmuştur: “Sizden; hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun. Kurtuluşa erenler işte bunlardır” (Al-i İmran Suresi, 104)

Bu sebeple her mümin, elindeki imkânlar ölçüsünde insanları hayra çağırmayı, iyiliği emredip, kötülükten sakındırmayı asli bir vazife olarak telakki etmeli ve bunu hayatının gayesi bilmelidir.

* Belki insanlara İman ve Kur’an hakikatlerini anlatacak kadar bilginiz olmayabilir.

* Belki maddi imkânlarınız da müsait değildir.

* Belki böyle bir hizmete ayıracak zamanınız da yoktur.

Ancak şunu unutmayın ki; Allah-u Teâlâ, insanları ellerindeki imkânlar ile imtihan eder ve onlara güçleri nispetinde vazifeler yükler. O halde, sizin de imkânlarınız ölçüsünde muhakkak yapabileceğiniz bir hizmet vardır. Ve siz, bu hizmeti yapmak ile mükellefsiniz.

Sahabeden Ümmi Mektûm; âmâdır, gözleri görmez. Bir gün cihad meydanında sahabeler O’nu; zırhını giymiş, kılıcını kuşanmış, atının üzerinde naralar atarken görürler ve hayretle ona şöyle derler: “Sen âmâsın, sana cihad farz değil. Burada ne işin var?”

Ümmi Mektûm hazretleri, bu soruya karşı, her hizmet erinin kulağına küpe olacak şu sözleri sarf eder: “Hiçbir şey yapamazsam, Allah için cihad eden şu topluluğun karartısını da mı arttıramam!” Savaş bittiğinde ise Ümmi Mektûm artık şehittir ve sahabeler O’nu kanlı elbisesiyle, şahadet şerbetini içmiş olarak bulurlar.

Evet, “hiçbir şey yapamam değil, ne yapabilirim?” demeli ve bu sorunun cevabını bulmalıyız.
Belki bir kitap yazamazsınız, belki bunları basıp insanlara dağıtamazsınız, belki görsel eserler hazırlayıp insanların istifadesine sunamazsınız ya da İslam’a hizmet edecek siteler yapamazsınız. Ama en azından Ümmi Mektûm’un yaptığı gibi, Allah rızası için gayret gösteren şu topluluğun karartısını arttırabilir ve bu eserleri insanlara tavsiye edebilirsiniz. En azından bunu yapabilirsiniz ve yapmalısınız!

Hiçbir ticari amaç güdülmeksizin, sadece Allah rızası için, büyük bir gayret ve fedakârlık ile ortaya konulan bu eserlerden insanları haberdar etmek; internet ortamından bu eserleri indirmelerini tavsiye etmek; bu hakikatleri insanlara ulaştırmak adına büyük bir hizmettir.

Yolda yürüdüğünüz arkadaşınıza, iş yerinize gelen müşterinize, okuldaki çevrenize, evinize gelen misafirinize Feyyaz Eğitimin çıkarmış olduğu kitapları ve görsel eserleri tavsiye edebilir, tek bir kişi olmanıza rağmen, yüzlerce kişiyi bu eserleri izlemeye ve okumaya yönlendirebilirsiniz. Sizden duyanlar da aynı gayreti gösterseler, bu hakikatler birçok insana ulaşmış ve hizmet halkası dünya kadar genişlemiş olur.

Ayrıca, bu eserlerin daha geniş kitlelere ulaştırılması hakkında geliştirdiğiniz fikirleri de bizlere yollayabilirsiniz.

Evet, tebliğ görevini eda etmek isteyen ve bunun için yol arayan kimseler için yapabilecek çok şey vardır. Yeter ki insan istesin. İşte bizim aklımıza gelenler:

  • Feyyaz  Eğitimin hazırlamış olduğu görsel eserleri, arkadaşınızla, ailenizle, sevdiklerinizle seyredebilir, bu eserlerin toplu ortamlarda seyredilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Dostlarınızla bir aradayken, Feyyaz  eğitimin hazırlamış olduğu videolardan ve bu eserlerin kaynağı olan Risale-i Nur Külliyatından konular seçerek bir sohbet ortamı oluşturabilirsiniz. Bu sayede hem boş vaktinizi değerlendirmiş, hem de dostlarınızın istifadesine zemin hazırlamış olursunuz.
  • Bizlerle görüşerek görsel eserlerimizin yayılması konusunda fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Feyyaz  Eğitim olarak bizler, Allah rızası için yapılacak her hizmetin arkasındayız ve hiçbir maddi karşılık beklemeksizin bütün çalışmalarımızı sizler ile paylaşabiliriz.
  • Bu eserlerin yabancı dillere çevrilmesi hususunda gönüllü tercümanlar bulabilirsiniz.
  • Yabancı dillere çevrilen eserlerin yurt dışında sahiplenecek ve bunları yayyacak kişilerle bizleri tanıştırabilirsiniz.
  • Feyyaz eğitimin hazırlamış olduğu görsel eserlerin ve belgesellerin yerel ve ulusal TV ve radyolarda yayınlanması için aracı olabilirsiniz.
  • Sitemizin linklerini kendi sitelerinize koyabilir, tanıdıklarınızı da bu konuda teşvik edebilirsiniz.
  • Kendi sitenizde bu bilgilere ve videolara yer verebilirsiniz. Buradaki tek şartımız; hizmetimizin ve sitemizin kaynak gösterilmesidir.
  • Yapmış olduğunuz seminer, konferans ve sunumlarda Feyyaz eğitimin hazırladığı eserlerden istifade edebilirsiniz. Bizler, Allah rızası maksadıyla hiçbir maddi çıkar beklenmeden yapılan hizmetlerde bütün eserlerimizin kullanımını helal ediyoruz.
  • Bu eserlerin yapımı ve dağıtımı konusunda maddi destek sağlayabilirsiniz. Bu konuda da yardımlarınızı bekliyoruz. Çünkü bilhassa görsel yayınları hazırlamak çok maliyetli olup, bu kudsî vazife, hem fakir, hem de aciz olan bir topluluğunun sırtına, inayet-i ilahi tarafından konulmuştur. Bu kudsî yükün altına girecek omuzlar, yükümüzü hafifletecek ve aynı zaman diliminde çok daha fazla eserin çıkmasını sağlayacaktır.

Bizler, bu hizmete destek veren herkese, bu hizmetten hâsıl olan sevabı bağışlıyor ve onları bu manevi kazanca ortak ediyoruz. Eserlerimiz okundukça ve seyredildikçe hâsıl olacak bütün sevabı, Allah- Teâlâ, eksiksiz olarak onların da amel defterlerine yazsın.

Eğer sizler de bu manevi kazanca ortak olmak istiyorsanız, haydi buyurun hizmete

Ne mutlu, Allah’ın rızası yolunda hizmet edenlere!