Atomlar mı yaptı?

Bir iğne ustasız ve sahipsiz, bir harf bile kâtipsiz olamaz iken küçük bir saray hükmünde var olan ve şu kainat ağacının en mükemmel meyvesi olan insan nasıl sahipsiz olabilir. Bu yaratılış mucizesini görmezden gelip “İnsan, zerrelerin birleşmesinden meydana gelmiş konuşan bir hayvandır” diyen inkarcılar sadece kendi vücutlarına ve azalarına insaf ile bakabilseler belki bu fikirlerinden utanacaklardır. Bir yaratıcıyı inkâr etmekle neleri kabul etmek zorunda kaldıklarını görebilseler ne kadar saçma bir fikre inandıklarına hayret edeceklerdir. Evet şimdi soruyoruz;

1- İnsanın vücudunda el, ayak, kalp gibi birçok azalar vardır ve nasıl olur da görmeyen atomlar el, ayak, kalp gibi bu azaları yaparlar?

2- Nasıl olur da dünya şartlarından haberdar olmayan atomlar, onun şartlarına göre organları yaparlar? Hiç güneş görmemiş göz zerreleri, güneşi görecek gözü, hiç ses duymamış kulak zerreleri sesi işitebilecek kulağı, hiç yiyecek tatmamış dil zerreleri, tat alan dili nasıl yapıyorlar?

3- Atomların bir kalıbı yoktur. Buna rağmen bir kalıptan çıkmış gibi bu mükemmel organları nasıl yapıyorlar?

4- Her biri yaratılış harikası olan bu organları vücudun en uygun yerine nasıl yerleştiriyorlar?

5- Bir vücuda lazım olan organların sayısını nasıl belirliyorlar?

Tüm bu faaliyetler sonsuz bir hayat, ilim, irade, kudret, gibi sıfatlar ile mümkün iken siz bu sıfatları hayatı ilmi iradesi ve kudreti olmayan atomlara mı vereceksiniz? Evet yol iki. Ya bu atomlar sonsuz bir ilim, irade, kudret’in sahibidir diyeceksiniz. Ya da bu atomlar sonsuz bir ilim, irade, kudret sahibi olan Allah’ın vazifeli bir memurudur. Atomlar sadece sebeptir diyeceksiniz? Karar sizin…..

(Visited 2626 times, 1 visits today)

İlgili Videolar

Bu video için yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.