Tesadüf kabul edilemez

Bir maymunu daktilonun karşısına oturtalım. Maymun daktilonun tuşlarına rastgele dokunsun, böyle rastgele yapılan hamleler neticesinde anlamlı bir kelimenin oluşması mümkün müdür?  Ya anlamlı bir cümlenin oluşması?  Ya da anlamlı bir sayfanın?  Peki, anlamlı bir kitabın oluşması ihtimal dâhilinde midir?  Elbette hayır! Böyle bir maymunu daktilo başına oturtsak, ‘A’ harfini yazma ihtimali 29`da 1′dir. “AT” yazma ihtimali ise (1/29.29), yani 841′de 1′dir. Mesela 7 harfli “TESADÜF” yazma ihtimali (1/297) yani 17.249.876.309′de 1′dir. Bu ise zaman bakımından da imkânsızdır.

Acaba insan ve diğer canlılar, yedi harfli bir kelimeden daha mükemmel değil midir? Canlıları bir kenara bırakarak tek bir DNA’ya baksak, bir DNA molekülünde yaklaşık olarak 3.5 milyar nükleotid, yani 3.5 milyar harf bulunur. Yedi harften oluşan bir kelimenin tesadüfen oluşma ihtimali 17.249.876.309′de 1 ise acaba bir tek DNA’daki 3.5 milyar harfin tesadüfen oluşma ihtimali nedir?

Evet Allah’ı inkar ederek yaratılışı tesadüf ile izah etmeye çalışanlar kabul ettikleri şeyin içyüzüne dikkat  ve insaf  ile baksalar bu fikri nasıl kabul edebildiklerine kendileri de hayret edecektir.

(Visited 2929 times, 1 visits today)

İlgili Videolar

Yorumlar (7)

  1. Allah say’inizi meşkur eylesin…Ateizm, dinsizliği yerle bir ettiniz…

  2. Bu ilahi bilgileri dogru ve net bi sekilde anlattiniz icin bunun mufakati RABBIMIN katindan size inanilmaz guzelliklerle geri donucektir .iyiki varsiniz ,bizlere bu guzellikleri evimize kadar getirip bakin iciniz ferahlasin diyosunuz . gonulden tesekkur ediyorum , RABBIM yar ve yardimciniz olsun .

  3. ALLAH sizden razı olsun çok güzel çalışmalar ve eserlere imza atıyorsunuz zaten inancı olmayan bir insan ; kendi mantık dairesinde düşündüğü zaman insan doğar büyür çalışır belli mevkilere gelir ve sonsuza dek yok olmak üzere ölür düşüncesindedir. keşke şu soruyu kendilerine sorsalar bu kadar muhteşem döngü ve tesadüf bu kadar basit gaye içinmidir?
    ALLAH yardımcınız olsun saygılarımla…

  4. Allah ebediyyen razı olsun. Çok güzel çalışmalara imzalar atıyorsunuz. Allah rızası dairesinde daha nice hayırlı, güzel ve ufkumuzu açan çalışmalara vesile olmanızı nasib etsin…

Bu video için yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.