Yağmur Damlalarındaki Mucize
FREE DOWNLOAD (1)

Yağmur Damlalarındaki Mucize

Turn Off Light
More
Report

Report


Video Metni:

Hiç yağmuru düşündük mü? Neyini mi? Birçok cihetini düşünebiliriz.

Biz şimdi sadece yağmurun yağışına bakalım;

Yağmur damlaları 6 mm. çapındadır. Bundan daha fazla büyümezler. Yağarken ise asla birbirlerine değmezler. Yukarıdan aşağıya doğru bırakılan bir cisim, yerçekimi tesiri altında hızı artarak yere düşer, minicik damlamız ise adeta yerçekimine meydan okuyarak, sabit bir hızla yere doğru düşer. Bu olayın hayati bir hikmeti vardır. Çünkü yer çekimi kanununa uygun olarak, bir kaç bin metre yukarıdan düşecek damla, yere kurşun hı­zıyla ulaşacaktı. Hızlı, delici ve tahripkâr…

Yağmurun oluşumundaki yüzlerce hikmetli faaliyeti bir kenara bırakarak soruyoruz?

1- Bu yağmur damlalarının boyunu kim ayarlıyor? Ve daha fazla büyümesini kim önlüyor?

2- Milyonlarca damla aynı anda yere doğru inerken, rüz­garların da etkisine rağmen birbirlerine değmiyorlar. Bu damlaları birbirine değdirmeyen kudret sahibi kim?

3- Yağmur damlaları yerçekimi kanuna rağmen sabit bir hızla yere düşerler. Yağmur damlalarının kurşun gibi inmesine müsaade etmeyen merhamet sahibi kim?

4- Yağmurun bu şekilde yağma fiili bir failin varlığını gerekli kılmaktadır.

O halde gökten bu suyu hikmetle indiren ve onunla yeryüzüne hayat fail kim

O halde gökten bu suyu hikmetle indiren ve onunla yeryüzüne hayat veren Allah’tan başka kim olabilir?

Tüm bu sorularımıza Kuran cevap versin?

Andolsun, eğer onlara, “Gökten yağmuru indirip de onunla yeryüzünü ölümünden sonra dirilten kim?” diye soracak olsan mutlaka, “Allah” diyeceklerdir. De ki: “Hamd Allah’a mahsustur.” Fakat onların çoğu akıllarını kullanmazlar. Ankebut: 63

Beğendiysen Paylaş

Yorumunuzu bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorumlar

  1. S.a siteyi hazırlayıp sunanlardan ALLAH razı olsun. izleyip izlettirenlerden de ALLAH razı olsun. Bu gibi sitelere maddi yardım yapmak lazım İNŞAALLAH.

  2. Allah c.c. razi olsun.Calismalarinizi coook begeniyoruz.YüceRabbim yar ve yardimciniz olsun,calismalarinizin ve basarilarinizin devamini nasip etsin etsin insaallah.

  3. Rabbil Alemin(c.c.) her bir yağmur damlasını bir Melek’e indirtiyor ve o Melek’e kıyamet gününe kadar bir daha yağmur damlası indirmek sırası gelmiyor sen asıl bunu düşün.ne kadar çok melek var.YAĞMUR DAMLASININ KURŞUN GİBİ İNMEMESİNİN SEBEBİ HER BİR YAĞMUR DAMLASINI BİR MELEK’İN İNDİRMESİNDENDİR.