6- Örtünmek istiyorum ama içimden gelmiyor!
FREE DOWNLOAD (1)
Alternatif Linkler
Original Media Vimeo

6- Örtünmek istiyorum ama içimden gelmiyor!

Turn Off Light
More
Report

Report


Video Metni:

Örtünmek istiyorum ama içimden gelmiyor diyen kardeşim! Evvela şunu belirtmek gerekir ki başörtüsü İslâm’ın farz kıldığı bir emirdir, rica değildir. Eğer ayette örtünür müsünüz veya dileyen örtünsün gibi bir istisna olsaydı belki içimden gelmiyor, gelince örtünürüm sözünün bir manası olurdu. Dünyada bir amirinden aldığı bir emre karşı içimden gelmiyor, gelince yaparım diyemeyen ve kendine ağır da gelse o işi yapan bir insanın Âlemlerin rabbine karşı sen emrettin ama içimden gelmiyor demesi ne kadar cüretkâr ve isyankâr bir sözdür.

Hem bil ki; Örtünmek istiyorum ama içimden gelmiyor sözü senin kalbinin ve ruhunun değil nefsinin sözüdür. Çünkü nefis ancak keyfinin ve lezzetinin peşinde koşar. Kendini hür ve özgür zanneder. İbadetin ve farzların külfeti ona ağır gelir. Keyfine göre dilediği gibi bir hayat yaşamak ister. Emir dinlemek istemez. Halbuki bilse kendisi kuldur. Her ne kadar kendini özgür zannetse de onun özgürlüğü Kur’an’ın ve sünnetin kırmızı çizgilerinde bitmektedir.

Hem bu söz şeytanın sana söylettiği bir sözdür. “Sen zaten örtünmek istiyorsun kalbin temiz niyetin halis” gibi sözlerle önce seni övdüğünü ama bak içinden gelmiyor gelince kılarsın gibi bir bahane ile sana bu ameli terk ettirdiğini fak etmelisin. Madem örtünmek istiyorum o halde hemen Rabbimin bu emrine boyun eğmeliyim demeli ve örtünmelisin. İçinden gelerek yapman elbette güzeldir. Ama içimden gelmiyor sözü daha doğrusu nefsime ağır geliyor sözü bu ameli terk etmene asla ruhsat olamaz.

Hem kendine şu soruyu sor “peki ne zaman içimden gelecek?” Ve yine açık yüreklikle cevap ver. Güzelliğini kaybedip ihtiyarlayınca mı örtüneceksin? Güzelliğini örtmek ve saklamak için verilen tesettürü ihtiyarladığında çirkinliğini örtmek için mi kullanacaksın yoksa?

Hem bu sözü söyleyenler içinden gelerek yapmazsam sevabından mahrum kalırım gibi bir sözle kendilerini savunmaktadırlar. Halbuki nefse ağır gelen ibadetler; hem sevap hem de Rabbimizin rızasını kazanmak cihetinde en kıymetli olanlardır. Şu açık saçıklık zamanında hatta açık saçıklığın yerini çıplaklığa bıraktığı şu zamanda sırf Allah emrettiği için tesettüre giren bir kulu sonsuz merhamet sahibi olan Rabbinin sevaptan mahrum edeceğini ve senin tüm nefsi arzularına rağmen örtünmene karşı kayıtsız kalacağını mı sanıyorsun?

Gel artık nefsinin ve şeytanın sana oynadığı bu oyunu gör ve boz. Sende çok iyi biliyorsun ki gerçekten örtünmek isteseydin hiçbir şey seni bu isteğinden alıkoyamazdı. Çünkü örtünüp tesettür emrine tabi olanlar gerçekten isteyenlerdir.

Rabbinin örtün emrine karşı gelmekten artık sakın ve ona kul olmanın lezzetine talip ol! O zaman sende göreceksin ki sana zor gibi gelen bu amel, kulluktaki şeref ve lezzeti duyup asla vazgeçemeyeceğin bir amele dönüşecektir.

Beğendiysen Paylaş

Yorumunuzu bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir